Echosondy Lowrance - strona 3 - Pozostały sprzęt i akcesoria - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Echosondy Lowrance

Echosonda

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 Dragster

Dragster

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 458 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Method Feeder
  • MiejscowośćKoronowo

Reputacja: 145

Napisano 12 kwiecień 2015 - 09:13

Staraj się nie rozładowywać poniżej 10.5V. Chyba, że masz akumulatory DEEP CYCLE w co wątpię. Pełne rozładowanie trwale uszkodzi akumulator, szczególnie poniżej 9.6V. Oczywiście mowa o akumulatorach 12V.

#42 Spider

Spider

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćStrzegom

Reputacja: 2

Napisano 12 kwiecień 2015 - 10:04

Echosondę Lowrance Elite 5 Chirp mam podłączoną pod 2 akumulatory 7aH 12V, które umieszczone są w plastikowej walizce dołączonej do zestawu.

Mam jeszcze takie pytanie. Jak kontrolować rozładowanie się akumulatorów? Na ekranie echosondy podana jest głębokość w metrach, temperatura wody w C oraz prędkość z jaką płyniemy bodajże w km/h.

Gdzieś w opcjach echosondy można to zobaczyć / włączyć, zostawić aby stan rozładowania akumulatorów pokazywany był na ekranie echosondy??? Jak by ktoś mógł pomóc, będę wdzięczny!

#43 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4367 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1458

Napisano 12 kwiecień 2015 - 21:42

Są takie specjalne urządzonka, koledzy na pewno wiedzą o czym piszę to doradzą, To taki rodzaj zabezpieczenia przed rozładowaniem aku.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#44 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 1332

Napisano 13 kwiecień 2015 - 05:06

Echosondę Lowrance Elite 5 Chirp mam podłączoną pod 2 akumulatory 7aH 12V, które umieszczone są w plastikowej walizce dołączonej do zestawu.

Mam jeszcze takie pytanie. Jak kontrolować rozładowanie się akumulatorów? Na ekranie echosondy podana jest głębokość w metrach, temperatura wody w C oraz prędkość z jaką płyniemy bodajże w km/h.

Gdzieś w opcjach echosondy można to zobaczyć / włączyć, zostawić aby stan rozładowania akumulatorów pokazywany był na ekranie echosondy??? Jak by ktoś mógł pomóc, będę wdzięczny!

U mnie (Lowrance Elite 4x) w ustawieniach "LÓD" wyświetlany jest wskaźnik naładowania akumulatora, podobny do do tego który występuje w telefonach.  Czasem przełączałem i sprawdzałem w ten sposób, ale jakiegoś nadmiernego zużycia nigdy nie zaobserwowałem. Ja swoją zawsze ładuję po powrocie z ryb, w zimę przynajmniej raz w miesiącu też doładowuję i nie zdarzyło mi się aby do tej pory były jakieś problemy z akumulatorem ;)

#45 muffinka

muffinka

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 352 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćZielona Góra

Reputacja: 67

Napisano 28 maj 2015 - 11:28

Witam, mam pytanie do kolegów doświadczonych w używaniu echosond i znających się na tym całkiem dobrze. Planuje kupić echo z gps:

http://allegro.pl/ec...5357980633.html

lub

http://allegro.pl/ec...5391018098.html

Zbiornik jest średniej wielkości ( Paklicko Wielkie ). Nastawiam się na drapieżniki a w szczególności sandacze i okonie bo podobno to jezioro słynie z dużych okoni. Chcę poświęcić trochę czasu na przebadanie jeziorka w poszukiwaniu potencjalnych miejscówek i oznakować je.

Czy system gps który jest zamontowany będzie się do tego nadawał i będzie to potem w miarę czytelne? 

Czy jest duża różnica miedzy czarno biała a kolorową?

Czy da rade zrobić mapę batymetryczną za pomocą tego gps-a?

Wiem że echo nie jest nawet z półki średniej ale czy nada się pod moje potrzeby. Mile widziane byłyby osoby które używały którejś echosondy i mają jakieś spostrzeżenia. Chyb a że mają koledzy jakieś inne propozycje ale z takim wyposażeniem jak te dwie a zwłaszcza żeby tam był system gps.

Pozdrawiam.

#46 Pawel Jankes Jankowski

Pawel Jankes Jankowski

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1644 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćGru-dz

Reputacja: 168

Napisano 29 maj 2015 - 12:43

Mam do odsprzedania swojego lowrance Mark 5x pro , na gwarancji była kilka razy zemną nad wodą . Jak chcesz to się zgłość.Ja do map tego https://buy.garmin.c...-/prod9618.html

Kolego Spider

Musisz wejść w ustawienia , nakładki albo nakładki liczbowe  , i tam powinno być .wszystko ....

#47 Sławek z Polic

Sławek z Polic

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Reputacja: 0

Napisano 31 sierpień 2015 - 10:35

Od 2 lat mam Lowrance elite 5 HDI. Zakupiłem w USA poprzez znajomego. Wyszło ok, 1000 zł.taniej. Do Polski przyszła w 2 oddzielnych paczkach na 2 różne adresy. Monitor w jednej a pozostałe w drugiej. Na  paczce napisano PREZENT .Oczywiście bez oryginalnego opakowania. Nie było podatku. Oczywiście wysyłać statkiem.

W Polsce nie ma gwarancji. Menu miało być po polsku ale niestety nie było.

A że z angielskim u mnie kiepsko więc  jest ciężko z ustawieniem.

Ale tutaj jest to fajnie opisane :  http://castmania.jim...-elite-5-7-hdi/

Na stronie Lowrance jest nowy soft - aktualizacja do wgrania ale się obawiam , że mi wytnie GPS chociaż nie robię map.

Chyba jednak zaryzykuję bo liczę na menu po polsku.

Pozdrawiam. 

Może ten post ułatwi decyzję zakupu w USA.

#48 pawlo293

pawlo293

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 19 styczeń 2016 - 21:53

Witam wszystkich 

Mam zamiar zakupić LOWRANCE ELITE 5x chirp bez GPS  , mam GPS do mobila  NavRoad czy któryś z kolegów próbował taką lub inną  nawigację wykorzystać do pływania czy można do takich nawigacji włożyć karty z mapami jezior nigdzie się nie spotkałem z takim wątkiem ,chyba że to przeoczyłem  ;) .

Jak by się dało można trochę zaoszczędzić, minus jaki widzę to coraz więcej gadżetów a miejsca mało.

#49 Alek04

Alek04

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 marzec 2017 - 15:37

Witam,

Ja zaktualizowałem swojego Lowrance HDS7 gen3 do ver. 4.5 i niestety straciłem język polski. Nie wiedziałem że tak owy stracę i będę dzwonił w poniedziałek do Parkera zresztą czekam na mapę od nich bo przy zakupie był jeszcze z nią problem. Niestety na oficjalnej stronie producenta niema paczki z większą ilością języków, a starszych wersji oprogramowania nie da się ściągnąć.

P.S.

Może ktoś ma starszą wersję softu z językiem polskim?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych