Ryobi Zauber 3000 czy 4000 ? - strona 4 - Kołowrotki, multiplikatory - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryobi Zauber 3000 czy 4000 ?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#61 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4309 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1374

Napisano 23 styczeń 2015 - 19:11

Muszę to w końcu wypatrzyć, chciałbym sprawdzić ten młynek jak mieli. Jutro jadę do sklepu.

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#62 krzszcz

krzszcz

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 680 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, spławik
  • MiejscowośćGrudziądz

Reputacja: 1331

Napisano 23 styczeń 2015 - 20:57

Panowie z tymi Zauberami to się trochę namieszało na naszym rynku, są ze składaną rączką, z odkuwaną rączką, i CF z rączką z carbonu. Ja mam Zaubera 4000 CF, po niepełnym sezonie dość ciężkiego spinningowania nie stwierdzam niepokojących objawów, wręcz przeciwnie coraz bardziej mi się podoba i twierdzę, że użytkując go z rozsądkiem posłuży mi długo. W moim przypadku dystrybutorem jest Konger, pieniądze też nie wygórowane, gwarancja 5 lat.
Podam przykładowy link, aby porównać modele, a zwłaszcza obejrzeć model z odkuwaną rączką, bo chyba za bardzo popularny na naszym rynku nie jest, a wyeliminowane sa problemy luzów w rączce. Co do wielkości 3000 czy 4000 nie będę się wypowiadał, ponieważ mi 4000 ładnie wyważył wędkę i taki wziąłem.http://www.fishing-m...-a17-p2272.html

#63 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1264 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 688

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:15

...twierdzę, że użytkując go z rozsądkiem posłuży mi długo...

Jestem  pewien,że tak będzie.

Staram się ze sprzętem postępować podobnie :)

#64 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1552 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.

Reputacja: 615

Napisano 01 grudzień 2015 - 12:22

Orientuje się może ktoś ile wejdzie plecionki Power Pro 15lb oraz 10lb? Na Zauberka 4000?

#65 WojtekIno

WojtekIno

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 618 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Casting
  • MiejscowośćInowrocław

Reputacja: 340

Napisano 01 grudzień 2015 - 18:45

Najlepiej mieć 2 szpulki i nawinąć linkę, potem węzeł zderzakowy i dowijamy podkład do rantu.... I odwrotnie na wolną szpulę

#66 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 557 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Feeder
  • MiejscowośćTczew

Reputacja: 510

Napisano 01 grudzień 2015 - 19:53

Metrów nie liczyłem, ale do 150 metrów plecionki 0,16 dużo podkładu nie dokładałem. Nawiń tak jak pisze Wojteklno. To najlepszy sposób. Przy okazji zobaczysz, czy nie trzeba podkładek dołożyć. Ja musiałem, bo na górę szpuli więcej się nawijało.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#67 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1552 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 20:11

Tak wiem. Zawsze tak nawijam, ale tym razem chcę kupić linke na metry...

#68 thend

thend

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Reputacja: 0

Napisano 08 grudzień 2015 - 17:58

Witam,

Ojcu na święta planuje kupić jakąś maszynkę, obecnie mam dwa typy ( Ryobi Zauber 3000 vs Spro Red Arc 10300)  jednak wiele osób narzeka na zawodność tych sprzętów więc nie wiem co wybrać.

Przeznaczenie - uniwersalny kołowrotek, najczęściej średni spinn (główka do 15g + kopyto), alga 3 itp, ale czasem dający rady feederowi czy też spławikówce.

Co najważniejsze? - niezawodność (posiada starego abu garcie która ma około 15 lat i jest dla niego ideałem) jednak ma kilko shimano dlatego też płynność także sobie ceni.

Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

#69 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1552 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 18:22

Cześć, na szybko mogę napisać tak:

Ryobi Zauber
- 5lat gwarancji, Niemiecki 2lata
- brak szpuli zapasowej

Spro Red Arc
- 2lata lub rok nie pamiętam dokładnie
- zapasowa szpula

Miałem Zaubera i Reda, konstrukcja ta sama. Aktulanie posiadam Zaubera od Dragona i jest ok cena całkiem spoko bo 240zł. Red ponad 300zł. Obydwa polecam.

#70 thend

thend

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Reputacja: 0

Napisano 08 grudzień 2015 - 19:36

Co do Zaubera, czy opłaca się dopłacać do produkcji Niemieckiej (składana rączka) czy pozostać przy dragonowskiej z całą rączką.

No chyba że jakiś inny kołowrotek w cenie do 400zł

#71 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • 1552 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 20:17

Powiem tak Niemiecki niby "lepszy" mam okazje kupić za atrakcyjną cene Zaubera z Niemiec i sobie go raczej kupie do drugiego zestawu, który będzie na lódkę.

#72 klusek

klusek

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 postów
  • Ulubiona metoda:Spining, Spławik, Grunt
  • MiejscowośćLeszno

Reputacja: 236

Napisano 09 grudzień 2015 - 16:14

A ja gdzieś czytałem (nie mogę przypomnieć gdzie jak znajdę link to wrzucę), że ten "niemiecki" zauber to taki chwyt marketingowy i różnie się tylko wyglądem. Ma to niby być coś w stylu kołowrotów typu jdm :D Tak żeby klient lepiej się z tym czuł a w rzeczywistości praktycznie się nie różnią. 

Ile w tym prawdy nie mam pojęcia jak wiadomo można pisać różne rzeczy w necie. A sam nie miałem okazji porównywać obu modeli.

Z tym, że również mi się wydaję, że raczej nie wypuszczali by różnych modeli na rynek każdego kraju europejskiego.

#73 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 557 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 09 grudzień 2015 - 21:31

Pytałem w innym temacie, ale niestety nie odnalazłem odpowiedzi. Czy do Zaubera CF pasują zamiennie szpule od jakiegoś innego kołowrotka? Od zwykłego Zaubera, Arctici, albo od Spro? Do CF ciężko dostać, a jak są to ponad 2x droższe niż do zwykłego Zaubera stąd moje pytanie.

Tylko Polak nie chce mieć lepiej niż inni. Polak chce, żeby inni mieli gorzej niż on.

#74 zbyszek

zbyszek

Zapaleniec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1264 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • Miejscowośćtoruń

Reputacja: 688

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:01

Mirek ,do małych Zaberów CF czyli 1000 i 2000 są na allegro w cenie 35-45zł+przesyłka.

Popytaj tych sprzedających ,może mają do 3000 i 4000-nie wiem jaki masz kołowrotek.

Swoją drogą szpula CF-ki posiada nakładkę gumową i jak nawijasz bezpośrednio plecionkę ,to się nie obraca na szpuli.

Może pasować od zwykłego Zaubera,lub Reda natomiast zwykła Arctica ma np. w rozmiarze 3000 większą średnicę/nie wiem jak Arctica CF.

Weź szpulkę do sklepu i porównaj najlepiej.

Szukałbym mimo wszystko szpuli oryginalnej ,bo jest ładna :)

#75 Mirek-Tczew

Mirek-Tczew

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 557 postów
  • MiejscowośćTczew

Napisano 09 grudzień 2015 - 22:08

Mam 4000 CF. W jednym sklepie widzę dostępność, ale... ta cena. Za sam kolor, to za dużo.

http://rob-tar.pl/pl...R-CF-4000-/5457

#76 Michał30

Michał30

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Ulubiona metoda:Spining
  • MiejscowośćWrocław

Reputacja: 7

Napisano 13 wrzesień 2017 - 14:16

Odświeżę temat a mianowicie czy jest jakaś różnica w kołowrotku Ryobi Zauber FD 4000 z dystrybucji Dragona, oraz tego samego kołowrotka z dystrybucji Kongera?

Jeszcze mam zapytanie; Czy Waszym zdaniem kołowrotek Daiwa Ninja 4000A jest porównywalny do Zaubera pod względem nawoju, czy różni się znacząco? 

#77 klusek

klusek

Pasjonat

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 756 postów
  • Ulubiona metoda:Spining, Spławik, Grunt
  • MiejscowośćLeszno

Reputacja: 236

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:37

Jeśli chodzi o nawój i pracę hamulca to ninja wypada bardzo dobrze. Przynajmniej ta którą sam posiadam.
I obecnie ten model jest tym w którego stronę będę szedł przy kupnie nowych kręciołów.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych