Shimano Catana CX czy Dragon Thytan Pike? - Wędki, wędziska - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shimano Catana CX czy Dragon Thytan Pike?

spinning shimano catana dragon thytan pike

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 fejk

fejk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Reputacja: 0

Napisano 07 grudzień 2014 - 21:56

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie i odczucia na temat spinningów podanych w temacie.

Shimano interesuje mnie 300 cm i c.w 10-30g

Dragon 290 cm c.w 10-35g

Może macie jeszcze jakieś inne propozycje dobrych kijów o podobnych parametrach w tym przedziale cenowym (150-180 zł)?

Byłbym wdzięczny za jakieś cenne informacje na ten temat.

#2 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 660

Napisano 07 grudzień 2014 - 22:01

Jeśli chcesz długi kijek to w tej cenie będzie najlepszy Dragon Millenium HD Pike 2.90 10-35. Wykonaniem bije na głowe w/w kije.. A catana jakaś taka ... dotego ten lipny uchwyt.

#3 peplik

peplik

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów
  • Ulubiona metoda:spławik>grunt>spining
  • MiejscowośćBydgoszcz/ Chojnice

Reputacja: 17

Napisano 07 grudzień 2014 - 23:15

Miałem przyjemność porzucać kijem znajomego Dragon Millenium HD Pike ale 270 do 35 gram bardzo przyjemny kijek, dość szybki. Sam zastanawiałem się nad zakupem shimano catana 2,70/14-40 g, jednak wybrałem Konger Arcus Spin 270/40.  Catana jakaś taką lejącą akcję miała, mi nie odpowiadała. Co do Catany to jeszcze na forach czytałem że najlepiej stosować większe kołowrotki aby kijek wyważyć.

#4 Weles

Weles

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning/Grunt
  • MiejscowośćTłuszcz

Reputacja: 3

Napisano 08 grudzień 2014 - 06:57

Mam Dragona Millenium HD Pike do 35g 270cm. Jest to bardzo fajna wędka, ale jest bardzo szybka - trzeba to lubić. Ładnie gnie się pod rybą. Trochę "leci na pysk", ale to podobno przypadłość Dragonów. Mi ta wędka pasuje, przyjemnie mi się nią łowi. No i jakość wykonania faktycznie dobra.
Miałem w ręku też Catanę o podobnych parametrach. Mam wrażenie, że jest wolniejsza i bardziej miękka od Dragona. Jeśli chodzi o jakość wykonania, to nie zauważyłem żadnych niedociągnięć ani wad. Nic więcej nie powiem, bo nie łowiłem nią, tylko chwilę w sklepie pomachałem.

#5 przemope

przemope

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 457 postów
  • Ulubiona metoda:spinning, grunt, spławik, karpie, morze
  • MiejscowośćBydgoszcz

Reputacja: 187

Napisano 08 grudzień 2014 - 11:01

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jakie są wasze opinie i odczucia na temat spinningów podanych w temacie.

Shimano interesuje mnie 300 cm i c.w 10-30g

Dragon 290 cm c.w 10-35g

Może macie jeszcze jakieś inne propozycje dobrych kijów o podobnych parametrach w tym przedziale cenowym (150-180 zł)?

Byłbym wdzięczny za jakieś cenne informacje na ten temat.

Wybierz Dragon Millenium HD Pike 2.90 10-35. Jednak pospiesz się bo w 2015 roku z oferty Dragona wypada seria Millenium.

#6 granvorka

granvorka

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 26 postów
  • MiejscowośćZłocieniec/Szczecin

Reputacja: 2

Napisano 08 grudzień 2014 - 15:34

Miałem tego Thytana, tylko w wersji 270cm. Napisz na jakie przynęty chcesz łowić, to łatwiej będzie coś doradzić :)

Zamieniłem Thytana na Shimano Vegeance Sea Bass 10-50g, w moim odczuciu nowy kijek 100 razy lepszy od ww dragona.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spinning, shimano, catana, dragon, thytan pike

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych