Ryobi ecusima opinie - strona 2 - Kołowrotki, multiplikatory - Forum Wędkarskie | Wędkarska Tuba

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ryobi ecusima opinie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 Torszoł

Torszoł

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 349 postów
  • Ulubiona metoda:spinning
  • MiejscowośćHrubieszów

Reputacja: 237

Napisano 05 marzec 2016 - 15:55

A w szpuli nie ma łożyska ? 

Podasz link do tego filmiku ?

#22 Spinnigista

Spinnigista

Nałogowiec

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1732 postów
  • Ulubiona metoda:SPINNING.(Jezioro: Okoń, Rzeka: Pstrąg)

Reputacja: 847

Napisano 06 marzec 2016 - 08:10

Dokładnie to ten film.

#23 Ojciec

Ojciec

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćŁódź

Reputacja: 2

Napisano 08 marzec 2016 - 15:32

Ile łożysk by nie było to jeden sezon z Ecusimą już za mną i powiem tak - jak za tę cenę to jest rewelacja. Hamulec pięknie działa, jest bardzo precyzyjny, nic nie puka, nie bije, plecionki nie plącze, a do tego 5 lat gwarancji.

#24 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4691 postów
  • Ulubiona metoda:spinning mucha, okoń sandacz
  • MiejscowośćPrzedgórze sudeckie

Reputacja: 1813

Napisano 08 marzec 2016 - 15:35

Zawsze można wymienić jakieś teflony plastiki na łożyska. 

Zdrowy rozsądek i umiar, to złota reguła wędkarstwa.
2wrdnht.jpg

#25 Hunter_pike

Hunter_pike

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów
  • Ulubiona metoda:spining
  • MiejscowośćSieradz

Reputacja: 46

Napisano 11 marzec 2016 - 08:43

Nie kupił bym tego kołowrotka bo to delikatne i kiepsko spasowane, po sezonie intensywnego łowienia nadawał się będzie na części jedynie. Jak ktoś jest z niego zadowolony to znaczy że mało wędkuje albo bardzo lekko patrząc na przynęty i lb linki i mało/rzadko łowi. Zdecydowanie wolał bym kupić Apllausa w tym samym rozmiarze. Inne rozwiązanie jeśli chodzi o mechanizm przekładni - trwalsze.  ;)

#26 Neocm

Neocm

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 472 postów
  • Ulubiona metoda:każda inna
  • MiejscowośćWielgiw

Reputacja: 154

Napisano 11 marzec 2016 - 08:46

Kolego "Łowco szczupaków" ;)

Bawiłem się wczoraj escusimą w sklepie.. była dobrze spasowana.. a wiozłem Slama.... hmm trajkotał jak stary traktor.. 

Sprzęt nie łowi ryb, tylko wędkarz. 

#27 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4691 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 11:00

Do lekkiego spinningu to się może nada, jedna pod większym ciężarem jak trochę popracuje w oporze to może już tak dobrze spasowana nie być, wszystko zależy od tych 5 łożysk jakie tak ukryto, to one przenoszą obciążenia zaraz po przekładni. 

2wrdnht.jpg

#28 Hunter_pike

Hunter_pike

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów
  • MiejscowośćSieradz

Napisano 11 marzec 2016 - 11:48

Kolego "Łowco szczupaków" ;)

Bawiłem się wczoraj escusimą w sklepie.. była dobrze spasowana.. a wiozłem Slama.... hmm trajkotał jak stary traktor.. 

Chińska wersja dobrze spasowana?, miałeś Ty kolego dobrze spasowany kołowrotek w dłoniach?, nie mówię o samej tylko przekładni bo ją możesz ocenić czy jest dobrze spasowana jak rozbierzesz młynek i zobaczysz jak jest wycinana zębatka na kole głównym i jak jest wykonany pinion, ponadto złap za rotor i rusz korbą przód-tył trzymając stale rotor, później złap za szpulę i rusz nią góra dół, później znów złap za rotor i rusz korbą góra-dół - jeśli nie wyczujesz luzów to albo się nie znasz albo masz w dłoniach młynek JDM a nie chińską produkcję Ryobi. 

#29 Neocm

Neocm

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 472 postów
  • MiejscowośćWielgiw

Napisano 11 marzec 2016 - 12:35

Wiesz ze śrubokrętem nie biegam do sklepu i nie patrze co ma.

Ale staram się ocenić produkt. Jak mi nie lata, nie puka, nie stuka i czuję że korbka nie ma dużych luzów- a zdarzają się takie modele, że luz jest praktycznie znikomy..to oceniam sprzęt jako "dobry". 

Akurat biorę w dłonie i patrze jakie ma luzy... . 

A to, jak w praniu wychodzi to już inna sprawa. Każdy człowiek kieruje się "efektem pierwszego wrażenia" gdzie coś lub ktoś albo wypada dobrze w oczach, lub źle. Z czasem ten efekt się koryguje. Ale to dygresja.

Nie twierdzę jednak, że kołowrotek nieco tańszy może być gorszy od droższego modelu. To już jest indywidualna ocena. Być może masz większe doświadczenie (widzę seriws zuberowatych), ale kołowrotek kołowrotkowi nie jest równy. 

Pisałem już, że miałem w dłoniach wczoraj slama i ruszał się w każdą stronę... być może taki model akurat trafił... ale trafił i bym go nie kupił. A pomijam już trajkotanie. Jeżeli złapałem escusime, która chodziła cicho i luzów nie miała takich jak ten nieszczęsny slam... to jakie mam wysnuć wnioski>? Escusima jest gorsza? Bo podświadomie wiem, że ma gorsze "kości" ?

;) 

#30 Hunter_pike

Hunter_pike

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów
  • MiejscowośćSieradz

Napisano 11 marzec 2016 - 12:54

Pisałem już, że miałem w dłoniach wczoraj slama i ruszał się w każdą stronę... być może taki model akurat trafił... ale trafił i bym go nie kupił. A pomijam już trajkotanie. Jeżeli złapałem escusime, która chodziła cicho i luzów nie miała takich jak ten nieszczęsny slam... to jakie mam wysnuć wnioski>? Escusima jest gorsza? Bo podświadomie wiem, że ma gorsze "kości" ?

;)

Wrażenie miałeś jak najbardziej pozytywne, ja również opisuję tylko to co wiem z doświadczenia. Osobiście nie kupił bym tego kołowrotka nawet dobrze jak to nazwałeś spasowanego bo to kiepski kołowrotek jeśli chodzi o bebeszki i po sezonie czeka go śmietnik. Wolałbym postawić na coś np. o stówkę droższego ale zdecydowanie lepszego jakościowo.

#31 Sylwester

Sylwester

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 554 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning
  • MiejscowośćPruszcz Gdański

Reputacja: 105

Napisano 17 marzec 2016 - 13:03

Hunter_pike gdybyś miał porównać Ecusime do Spro Passiona to który kołowrotek byś wybrał i dlaczego ?

#32 Hunter_pike

Hunter_pike

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów
  • MiejscowośćSieradz

Napisano 18 marzec 2016 - 11:48

Oczywiście że Spro bo jest po pierwsze lepiej spasowany, po drugie trwalszy, jeden i drugi należało by umyć i posmarować właściwie bo nowe nawet smaru mają na lekarstwo na przekładni. Mimo że posuw szpuli rozwiązany w obu jest tak samo to Spro jest moim tylko zdaniem lepiej wykonany i wizualnie ładniejszy ale o gustach się nie mówi ponoć. Do tego dochodzi dostęp do części zamiennych który jest na korzyść dla spro bo to klony zauberów, team dragonów albo na odwrót,, mało ważne i można zamieniać podzespoły przy czym jedynie ulega zmianie przełożenie młynka. Do Ryobi ecusima części trudno dostać jeśli wogóle to możliwe, od Experta czyli dystrybutora spro wogóle się nie kupi  ;)

#33 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4691 postów

Napisano 18 marzec 2016 - 11:58

Spro Passoion 730 morduję już chyba 10 lat, dobrze się sprawuje do tej pory, oprócz łożyska rolki....ale to norma.

2wrdnht.jpg

#34 Neocm

Neocm

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 472 postów
  • MiejscowośćWielgiw

Napisano 20 marzec 2016 - 20:16

Ja mam 720 i też mi służy. 

Fakt, że musiałem go oczyścić i nasmarować... ale dobrze chodzi. ;)

#35 Hunter_pike

Hunter_pike

Dyskutant

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 193 postów
  • MiejscowośćSieradz

Napisano 21 marzec 2016 - 08:50

Inaczej odpowiadając gdybym miał kupić coś z Spro czyli jakiegoś Reda to wolał bym kupić Ryobi Apllausa albo Slama bo zdecydowanie dłużej popracują dlatego iż inaczej rozwiązany jest posuw szpuli a co za tym idzie przekładnia jest trwalsza mimo że Spro wizualnie może wyglądać dla niektórych ładniej. 

#36 Neocm

Neocm

Gaduła

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 472 postów
  • MiejscowośćWielgiw

Napisano 21 marzec 2016 - 09:33

Powiem wam, że jak się czyta na forach o tych kołowrotkach...to ma się coraz większe wątpliwości. Z czasem szuka się dziury w całym w każdym kołowrotku. To trochę złe, bo szuka się później problemów na siłę . A jak się patrzy w okół to każdy łowi na "każdy kołowrotek" i ryby targa. 

#37 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4691 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 10:13

#OmenNN mamy 21 wiek i od producenta powinno się wymagać jako takiej solidności w wykonaniu produktu, żeby klient te 2-3 lata pokręcił spokojnie a nie po sezonie myślał o innym młynku bo ten już rzęzi i chrupie.  

2wrdnht.jpg

#38 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 596 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 225

Napisano 21 marzec 2016 - 12:38

Daniel, obawiam się, że obecnie producenci, a przynajmniej ich większość, moją głęboko w d... nasze wymagania czy oczekiwania. (i nie tyczy się to tylko wędkarstwa). 

Kupił, przeorał, niech bierze kolejny. 

Wziąłem ostatnio do ręki Slama 2000 bo myślę o młynku pod okonia i się załamałem. 

Luzy wszędzie gdzie tylko mógły być, zęby wyczuwalne przy kręceniu na sucho, ogólnie dramat. 

Na miejscu sprzedawcy, wstyd by mi było dać go na wystawkę. 

#39 daniel

daniel

Złów i wypuść

• Moderator
  • 4691 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 12:41

@lepek a przeczytałeś post kolegi powyżej mojego ze zrozumieniem? a potem mój? ;)

2wrdnht.jpg

#40 lepek

lepek

Entuzjasta

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 596 postów
  • Ulubiona metoda:Spinning, Spławik
  • MiejscowośćToruń

Reputacja: 225

Napisano 21 marzec 2016 - 13:02

Tak, przeczytałem. I nawiązałem do Twojej wypowiedzi. 

Nie jest to szukanie dziur w całym. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych